Paykwik

PAYKWİK

Paykwik bir ön ödeme sistemidir. İnternet üzerinden yaptığımız alışveriş ve ödemelerde kullanılan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik para olarak da adlandırabiliriz. Kart 19 haneli numarayla hizmet vermektedir. Bu numara elektronik ortamda güvenli bir şekilde ödeme yapmanıza olanak sağlar. Paykwik kullanmak için herhangi bir kredi karına ihtiyaç yoktur. Bu kartın amacı paranızı herhangi bir banka hesabı olmadan internet üzerinden ödeme yapmak ve para gönderme işlemlerinde kullanmaktır. Dünya çapında oldukça geniş bir alana sahip olan bu kart sadece bir ülkede yaklaşık 15 bin sitede kullanılmaktadır. Dünya çapındaki kullanımıyla kullanıcılarına birçok siteden alışveriş ve ödeme olanağı sağlamaktadır. İngiliz firması Smart Voice ait olan bir ön ödeme sistemidir. Ülkemizde de son dönemlerde büyük ilgi uyandırmayı başarmıştır. Görünüşe göre ilerleyen zamanda kullanımını arttıracak ve adından sıkça söz ettirecek bir kart olma yolunda ilerliyor. Kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır; ticari siteler, online alışverişler ve oyun siteleri.

Günümüzde kredi kartıyla internet üzerinden ödeme yapmak insanları korkutmaktadır. Kredi kartıyla yapılan ödemelerde bilindiği gibi karşı tarafa kart ve kimlik bilgileri verilmektedir. Bu nedenden dolayı kişiler internet üzerinden rahat ve güvenli bir alışveriş yapamamaktadır. Paykwik bu konuda kullanıcılarına eşsiz bir avantaj sağlamaktadır. Kullanıcılarının internet üzerinde yapacakları ödemeleri ve alışverişleri güvence altına almaktadır. Paykwik ödeme sırasında yapılan işlemlerde kişi bilgilerini hiçbir şekilde karşı tarafa bildirmemektedir. Böylece güvenli ve rahat bir alışveriş olanağı sağlamaktadır. Kullanıcıların güvenliği ve gizliliğini korumasından dolayı oldukça tercih edilen bir kart haline gelmiştir.

Yapılan bir araştırmada paykwik kullanımı ve kredi kartı kullanımı eşit çıkmıştır. Bu da paykwik kullanımının sıklığı ve başarısınız göstermektedir. Alışveriş yaparken bazı durumlarda kredi kartı seçeneği olmamasına rağmen paykwik kullanımını görebilmek mümkündür. Böyle durumlarda ödemenizi herhangi bir sorun yaşamadan sonlandırmanız paykwik ile mümkün olacaktır. Paykwik kart son dönemlerin vazgeçilmez kartı olmuştur. Bu karta sahip olmak için yapılması gereken paykwik kart satışı gerçekleşen siteleri ziyaret edip güvenli bir şekilde satın alınmasıdır. Paykwik kartı ihtiyacınıza göre belirlemeniz mümkün olacaktır. Talebiniz doğrultusunda paykwik kart limiti belirlenecektir. Limit aşımı söz konusu olmamakla birlikte talep ettiğiniz miktar paykwik tutarı olarak hesabınıza yatacaktır. Böylelikle istediğiniz alanda kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Paykwik kart almak oldukça kolay ve kısa bir işlemdir. Yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede kartınıza sahip olabilirsiniz. Kullanım kolaylığıyla ve sağladığı avantajlarla hem ülkemizde hem de birçok yabancı ülkelerde kullanımı mevcuttur. Geniş bir ağa sahip olması kullanıcılarına birçok ülke sitesinden alışveriş yapma olanağı sağlamaktadır. Gelişmekte devam eden paykwik müşteri memnuniyetine ve gizliliğine oldukça önem vermektedir.

Paykwik kartı almak için herhengi bir ücret ödeme söz konusu değildir. Ayrıca belli bir prosedürü de yoktur. İsteyen ve talep eden her birey kolaylıkla ve hızlıca paykwik karta sahip olabilir. Paykwik kartla dilediğinizce ve en önemlisi güvenli bir şekilde alışveriş yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Ek bir ücret ödemeden kayıplara yol açmadan size verilen sanal bir kartla ödeme yapmanız oldukça kolaydır. Sizde bu kartı kullanarak kendinizi güvence altına alın ve internet üzerinde korkmadan güvenli, hızlı, kontrollü bir alışveriş yapmanın tadını çıkarın. Limiti aşma düşüncesi olmadan ve ihtiyacınız doğrultusunda kullanıcılara nakit kullanımı sağlayan paykwik ilerideki günlerde gelişimini hızla devam ettireceği doğrultusunda bir izlenim sergilemektedir. Sanal iletişimde daha çok uzun bir zaman adından bahsettirecek ve kullanıcılarına farklı avantajlar sunarak rakiplerinin önüne geçecek bir firma konumundadır.